Wydział Szkolenia PZTS wytypował Magdalenę Szczerkowską i Piotra Chodorskiego do ubiegania się o stypendium Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.
Spośród nadesłanych kandydatur komisja ETTU wytypuje dwójkę juniorów, którym przyznane zostanie roczne stypendium w wysokości 6 tys. Euro. Wyniki znane będą pod koniec listopada.
W zeszłym roku Magdalena Szczerkowska i Piotr Chodorski odnosili sukcesy na arenie międzynarodowej. Zawodniczka GLKS-u Nadarzyn zdobyła dwa medale mistrzostw Europy kadetów oraz wygrała turniej kadetek w Cetniewie, z kolei Piotr Chodorski (Odra Głoska) w turnieju Global Junior Circuit w Cetniewie zajął drugie miejsce, a wcześniej zdobył kilka medali na imprezach rangi mistrzowskiej.
Dla obojga zawodników przewiduje się napięty kalendarz startów w 2008 roku.
Źródło: PZTS
Foto: Ireneusz Kanabrodzki