Wielkimi krokami zbliżają się wybory do okręgowych związków tenisa stołowego. W związku z tym, postaramy się zaprezentować naszym Czytelnikom kandydatów na prezesów OZTS. Zaczynamy od Stanisława Szydło, kandydata na Prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
Nazywam się Stanisław Szydło, mam 38 lat. Urodziłem się w Chorzowie, gdzie mieszkałem przez 21 lat. Dziś z moją żoną i dwójką dzieci mieszkam w Sosnowcu. Z wykształcenia jestem geografem i muzykiem. W 1998 roku założyłem sekcję tenisa stołowego (obecnie) UKS Huragan Sosnowiec. Jestem instruktorem tenisa stołowego i sędzią. Czynnie uprawiam tenis stołowy grając w drugiej lidze. Jako zawodnik byłem medalistą mistrzostw Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych i reprezentowałem nasze województwo na mistrzostwach Polski, także we wszystkich kategoriach wiekowych. W tym sezonie zdobyłem mistrzostwo Polski nauczycieli. Na co dzień uczę w gimnazjum i jestem przedstawicielem firmy Modest. Od roku 1992 prowadzę własną działalność gospodarczą, od 2001 roku pod nazwą Tornado. Przez ostatnie cztery lata byłem członkiem Zarządu Śl.ZTS, jednym z pierwszych fundatorów sztandaru dla PZTS, organizatorem wielu zawodów tenisa stołowego na wszystkich szczeblach.
Założenia programowe z zakresu finansowo – organizacyjnego:
– dostosowanie budżetu i statutu Związku do aktualnych potrzeb i wymogów,
– blokowe samofinansowanie działalności Śl.ZTS (każdy wydział ma własny budżet i profesjonalnie nim zarządza),
– uruchomienie środków finansowych dla kreatywnie działających jednostek terytorialnych Śl.ZTS (nowe „okręgi” otrzymują niezależność finansową),
– pozyskiwanie środków dotacyjnych dla pełnej organizacji zawodów na szczeblu wojewódzkim (nagrody w WTK, sędziowie na MŚ we wszystkich kategoriach),
– wprowadzenie nagród finansowych dla najlepszych trenerów w województwie,
– wprowadzenie bonusów finansowych dla organizatorów zawodów dla Śl.ZTS
– coroczne podawanie do wiadomości klubów kosztów działalności Śl.ZTS,
– ograniczenie zakupów sprzętowych przez Śl.ZTS,
– pozyskiwanie sponsorów dla Śl.ZTS.
Założenia programowe z zakresu szkoleniowo – ligowego:
– uzyskanie jak najlepszych wyników sportowych w rywalizacji ogólnopolskiej,
– stworzenie ośrodka szkoleniowego osobno dla dziewcząt i chłopców w oparciu o możliwości klubów na Śląsku (zatrzymanie najlepszych młodych zawodników w naszym województwie),
– reorganizacja rozgrywek i regulaminów ligowych, tak, by opinia „łatwiej się utrzymać niż awansować” nie była prawdziwa (najlepsze drużyny grają w najwyższych ligach),
– wprowadzenie oddzielnej klasyfikacji klubowej z punktami z MENiS,
– wspieranie najlepszych klubów i zawodników w osiąganiu jak najlepszych wyników,
– poszerzenie oferty i uatrakcyjnienie wyjazdów kadry Śląska na obozy i konsultacje,
– uroczyste przyznawanie klas sportowych i wyróżnień związkowych.
Założenia programowe z zakresu marketingowego:
– prowadzenie i uatrakcyjnienie aktualnej strony internetowej,
– organizowanie wspólnych zebrań z klubami i trenerami w celu diagnozowania potrzeb środowiska (konsultacje klubów II ligi, III ligi, trenerskich, podsumowujących sezon),
– utrzymywanie jak najbliższych kontaktów z prasą, telewizją i władzami poszczególnych miejscowości i organizacji,
– przyciąganie na mecze i zawody kibiców przez atrakcyjną formułę imprez,
– prowadzenie szkoleń dla nauczycieli wuefu w celu popularyzacji tenisa stołowego w szkołach, ułatwienie organizacji zawodów regionalnych i zakładania sekcji,
– współpraca z SZS, LZS, Start, Ligą Amatorów, weteranami i innymi podmiotami mogącymi przyczynić się do rozwoju naszej dyscypliny (integracja środowiska).
– jeżeli moja czteroletnia wizja działalności Śl.ZTS pokrywa się z twoimi oczekiwaniami zagłosuj na mnie, a swoją postawą i działalnością pomóż mi ją zrealizować.
Stanisław Szydło
Każdy kandydat na Prezesa OZTS może opublikować swój program na łamach www.pingpong.com.pl. Chętnych zachęcam do skontaktowania się z naszą redakcją.