Przed nami mecze decydujące o kolejności w 1. lidze i ewentualnych grach w barażach o ekstraklasie. UKS 23 Lublin, bojąc się manipulacji wynikami, wystosował pismo do PZTS z prośbą o przełożenie meczów ostatniej kolejki…
oto treść tego pisma:
Lublin, 11.04.2012 r.
Przewodniczący Wydziału Rozgrywek
Sylwester Małecki
Polski Związek Tenisa Stołowego
ul. Łazienkowska 6A
00-449 Warszawa
Zwracam się z uprzejmą prośbą o przełożenie meczu ligowego numer 446 I ligi mężczyzn grupy południowej pomiędzy drużynami PKS Kolping Jarosław a UKS EDBAR 23 Lublin z dnia 14.04.2012 r. na 21.04.2012r. na godzinę 16.00.
Prośbę motywujemy obawami o możliwość manipulacji przy wyniku meczu w grupie północnej pomiędzy KST Elektryk-Maximus Broker Toruń a MOKS Słoneczny Stok Białystok. Jesteśmy bezpośrednio zainteresowani wynikiem tego meczu, gdyż zapewniliśmy sobie udział w meczach barażowych o awans do Superligi Tenisa Stołowego. W ostatniej kolejce planowanej na dzień 14.04.2012 z PKS Kolping Jarosław mecz będzie decydował o kolejności w tabeli a tym samym o przyszłych parach barażowych. Drużyny z gr. północnej znając wynik naszego meczu mogą próbować manipulować wynikiem swojego meczu (dnia 21.04.2012) w celu dobrania sobie preferowanego przeciwnika w meczach barażowych.
Zgodnie ze sportowym duchem rozgrywek ostatni mecz powinniśmy rozegrać w tym samym terminie (data i godzina) co mecz pomiędzy KST Elektryk-Maximus Broker Toruń i MOKS Słoneczny Stok Białystok.
Z poważaniem
PREZES
UKS 23 Lublin
Paweł Janowski