21 listopada w Łodzi odbędzie się drugi turniej z cyklu Grand Prix Łodzi amatorów i weteranów w tenisie stołowym.
UCZESTNICZYĆ MOGĄ:
• amatorzy
• kobiety – z wyłączeniem zawodniczek ekstraklasy
• weterani – zawodnicy, co najmniej 40 letni
• zawodnicy do 15 lat (rocznik 1995) grający, co najwyżej w II lidze PZTS
• zawodnicy 16-39 lat grający, co najwyżej w III lidze PZTS
• zawodnicy z lig zagranicznych tylko grający na trzech najniższych poziomach
KARENCJE: (minimalny okres liczony od daty rozegrania ostatniego meczu) zawodniczki ekstraklasy – 2 lata, zawodnicy II ligi 1 rok, I ligi – 2 lata, ekstraklasy i lig zagranicznych – 3 lata.
PROGRAM ZAWODÓW:
do 9:30 – przyjmowanie zgłoszeń do kwalifikacji
9:35 – losowanie grup eliminacyjnych a po nim rozpoczęcie gier
do 13:30 – weryfikacja zgłoszeń do turniej głównego
ok. 14:00 – losowanie i rozpoczęcie gier turniej głównego
ok. 17:00 – zakończenie turnieju
SYSTEM ROZGRYWANIA: jedna kategoria – wszyscy grają razem.
1. eliminacje grupowe – w grupach każdy z każdym lub do dwóch przegranych gier (jeśli do zawodów zgłosi się więcej niż 88 osób)
2. gry lub turniej pocieszenia o miejsca 49…..
3. turniej główny – gra 48 zawodników systemem do dwóch przegranych. Z tyłu do wyłonienia dwóch miejsc 3 i grami o miejsca 33-40, 41-48, W rywalizacji uczestniczą 32 osoby wyłonione z eliminacji i 16 z nich zwolnionych. Z eliminacji zwolnieni są najlepsi zawodnicy z klasyfikacji GP sezonu 2010/2011 (pod uwagę brane będą wyniki 1 turnieju -o kolejności miejsc w poszczególnych przedziałach decyduje miejsce w poprzedniej edycji) , którzy do godz.15: 00 w sobotę (20.XI) telefonicznie lub mailem potwierdzą swój udział w turnieju.
Uwagi:
• zawodnik z listy rozstawionych, któremu w ostatniej chwili bardzo ważne przyczyny losowe nie pozwolą na udział w turnieju musi niezwłocznie powiadomić o tym organizatora.
• głównym priorytetem organizatorów jest umożliwienie każdemu rozegrania minimum 4 gier
ZGŁOSZENIA: Pierwsza 16 rankingu i „pretendenci” do zwolnienia z eliminacji” do godz. 15: 00 w sobotę, pozostali uczestnicy do godz. 9: 30 w niedzielę (w miejscu zawodów)
KONTAKT:
tel. 650 50 09; kom. 603 973 628; e-mail: waldemarus@op.pl.
WPISOWE: 15 zł, uczniowie -10 zł (legitymacja szkolna!)
Zawodnicy sami pokrywają koszty uczestnictwa-organizatorzy nie wystawiają potwierdzenia opłaty wpisowego. Szkoła „ MKS Jedynka” może jednak podstemplować klubom delegację.
NAGRODY: dla 8 najlepszych i losowane po zakończeniu zawodów,
OFICJALNA STRONA TURNIEJOWA: http://pingpong-lodz.pl/
UWAGI KOŃCOWE:
– losujemy i wpisujemy do drabinek i tabelek tylko osoby z opłaconym wpisowym
– warunkiem uczestnictwa jest też podpisanie oświadczeniem o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność (podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001r. Dz. U. Nr 101 poz. 1095)
– obowiązują przepisy gry PZTS z ewentualnymi zmianami Organizatora jak np. gra do 2 wygranych setów
– we wszystkich nieujętych w regulaminie oraz spornych sprawach decyduje Organizator.
– organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy pozostawione w przebieralniach