Cztery polskie deble awansowały do 1/8 finału gry podwójnej mistrzostw Europy w tenisie stołowym.
wyniki 2. rundy:
GRZYBOWSKA, Katarzyna/STEFANSKA, Kinga (POL) – FEHER, Gabriela/ERDELJI, Ana Maria (SRB) 3:2 (7 -7 8 -6 5)
PARTYKA, Natalia/XU, Jie (POL) – MIKHAYLOVA, Polina/NOSKOVA, Yana (RUS) 3:0 (8 11 8)
TIKHOMIROVA, Anna/PAVLOVICH, Veronika (BLR) – SZCZERKOWSKA, Magdalena/KUSINSKA, Klaudia (POL) 3:2 (-9 -11 3 8 9)
FLORAS, Robert/GORAK, Daniel (POL) – APOLONIA, Tiago/MONTEIRO, Joao (POR) 3:2 (7 -6 -4 6 7)
WANG, Zeng Yi/KOSOWSKI, Jakub (POL) – LEGOUT, Christophe/SALIFOU, Abdel-Kader (FRA) 3:2 (8 -6 10 -8 4)