Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Tenisa Stołowego bardzo surowo ukarała reprezentanta Polski, Wang Zeng Yi. Wang podczas Polish Open 2013 aż pięciokrotnie był poddawany kontroli sprzętowej rakietek. Aż trzy rakietki mistrza Polski z 2012 roku miały przekroczone stężenie VOC w okładzinach.
Wang w turnieju głównym grał pożyczoną rakietką. Swoją mógł zagrać dopiero wtedy, kiedy praktycznie przy sędziach kontrolujących sprzęt wyciął nową okładzinę i po 20 minutach ją przykleił. Wtedy stężenie VOC w okładzinach naszego reprezentanta było w normie.
KD PZTS uznała postawę Wanga za niedopuszczalną, ukarała go grzywną w wysokości 5000 PLN oraz półrocznym wykluczeniem z kardy narodowej.
Komunikat w tej sprawie do pobrania TUTAJ.